O trojkolkáchVYUŽITIE
Trojkolesový bicykel vyvinula naša firma ako doplnok sortimentu dopravných a rehabilitačných pomôcok. Zachováva podstatné črty bicykla ako najjednoduchšieho dopravného prostriedku a jeho kladné vplyvy na kondíciu, rehabilitáciu, psychiku, podporuje funkčné zotavenie. Umožňuje samostatnú jazdu i telesne postihnutým, rekonvalescentom, pri poruchách rovnováhy, menej mobilným, mentálne postihnutým, pri koxartróze, po detskej obrne, po mozgovej príhode, po operácii kĺbov posilňuje svalstvo a nezaťažuje kĺby.

KONŠTRUKCIA
Naša firma skonštruovala, vyrobila a uviedla na trh trojkolesový bicykel v roku 1990 ako prvá na Slovensku. Naše výrobky sú koncipované ako trojkolesové bicykle na nožný pohon, nevyrábajú sa prestavbou dvojkolesových bicyklov.

Model 2010 sa líši od predchádajúceho modelu zníženou nastupovacou výškou o 17 cm. To predstavuje orientačne výšku jedného schodu a umožňuje ľahšie preloženie nohy cez nosnú konštrukciu. To vyhovuje najmä ľuďom s menšou mobilitou a ohybnosťou kolenných kĺbov.

  VEĽKOSTI
  Trojkolky vyrábame vo dvoch veľkostiach s označením Štandard a Junior . Na požiadanie a po konzultácii s naším odborníkom je možná doplnková úprava pre zvýšenie komfortu zákazníka.
   L52900 štandard šírka bicykla 78 cm, veľkosť kolies 20“, ktoré zaručujú nižšie ťažisko a tým aj lepšiu stabilitu a pocit istoty pri jazde. Celková nosnosť 120 kg. Po menších úpravách sa nosnosť dá zvýšiť o 20 kg. Pri hmotnosti nad 100 kg odporúčame plné plášte s dlhou životnosťou, s nižším valivým odporom a bezúdržbovou prevádzkou.
    L52901 junior tento model je vhodný pre deti s výškou od 105 cm. Vyrábame ho s 20“ kolesami.
    Obidva modely sú homologizované pre cestnú premávku na pozemných komunikáciach.

     KVALITA
     Na zhotovenie rámov sa používajú kvalitné materiály, ktoré spĺňajú podmienky technických noriem. Povrchovo sa upravujú elektrostatickým práškovým nanášaním farby, ktorá je mimoriadne odolná voči vonkajším vplyvom. Ostatné časti sú galvanicky povrchovo upravené, čo zabezpečuje ich dokonalú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Všetky ostatné použité komponenty spĺňajú podmienky európskych noriem. Náš trojkolesový bicykel je porovnateľný s výrobkami renomovaných európskych výrobcov a pritom je cenovo oveľa dostupnejší.

     Náš výrobok bol v roku 2004 prvýkrát ocenený Zlatou medailou SLOVAK GOLD a získal Certifikát ochrannej značky kvality No 22/2004.

      ZÁRUKA
      Výrobca ručí za to, že výrobok bude mať počas záruky vlastnosti stanovené príslušnými technickými normami. Skúšobný ústav dopravnej a stavebnej techniky v Žiline vydal na naše výrobky Certifikát č. 00378/103/2004, ktorým potvrdzuje zhodu vlastností výrobku s technickými požiadavkami. Štátny ústav pre kontrolu liečiv Bratislava vydal Schvaľovací výmer č. 0025/2001, ktorým schvaľuje používanie nášho výrobku ako zdravotnícku pomôcku.

      Na naše výrobky poskytujeme kompletný záručný a pozáručný servis.
      ZÁRUČNÁ DOBA: 24 mesiacov

      Rozmery
      bok

      zadrozmery

       

      Zdravotnícka pomôcka 

      V ZOZNAME ZDRAVOTNÍCKYCH POMÔCOK je náš výrobok zaradený ako trojkolesový vozík na nožný pohon s kódovým číslom:
      L52900 štandard
      L52901 junior

      Príslušenstvo
      L53545 Pedál s klipsou
      L53546 Držiak barle

      Kto to zaplatí?

      Poukaz na zdravotnícku pomôcku je oprávnený vypísať odborný lekár alebo ošetrujúci lekár na základe odporúčania odborného lekára.

      Poukaz musí potvrdiť revízny lekár Vašej zdravotnej poisťovne.

      Zdravotné poisťovne uhrádzajú trojkolesový bicykel v plnej výške.